side-area-logo

Tkaniny na Zasłony – ozdoba każdego wnętrza

Tkaniny na Zasłony – ozdoba każdego wnętrza

Dzisiejszy wpis zostanie poświęcony zasłonom a właściwie roli, bardzo ważnej i jakże odpowiedzialnej jaką pełnią tkaniny na zasłony. Ich nadrzędnym zadaniem jest dodanie naszemu wnętrzu niesamowitego stylu, szyku o oryginalności.

Zasłony – staromodny dodatek, czy ponadczasowy element?

Zanim jednak przejdziemy do kwestii tkanin na zasłony i ich wyboru, który jest potężnym wyzwaniem samym w sobie; poświęcimy chwilę samym zasłonom.
Jak się pewnie domyślacie, historia zasłon wcale nie jest długa. Ale o tym troszkę później.
Mówisz zasłony? A co wtedy myślisz? Zasłony ponadczasowy element dekoracji wnętrza, który również pełni kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim zasłony są piękną aranżacją okien, owa aranżacja ma za zadanie uczynić wnętrze jeszcze piękniejszym, dopełnić całości wystroju, zachwycać, oraz dodać wnętrzu oryginalności, oraz niesamowitego szyku i stylu.
Dodatkowo zasłony wiesza się po to, by dodać wnętrzu więcej ciepła i przytulności.
Zasłony zapewniają nam więcej intymności we własnym mieszkaniu, często bywają wieszane na oknach wraz z firanami żeby ochronić domowników przed spojrzeniami ciekawskich przechodniów, takie rozwiązanie najlepiej zda egzamin jeśli taki duet powiesimy na oknach w mieszkaniu na parterze, ponieważ w takim przypadku idący chodnikiem człowiek może dostrzec dosłownie wszystkie jeśli nie mamy odpowiedniego zabezpieczenia.
Ale to jeszcze nie wszystkie zastosowania zasłon.
Zasłony są często wieszane by przyciemnić nieco zbyt jasne wnętrze. Takie rozwiązanie jest stosowane zwłaszcza w pokojach dziecięcych by zapewnić dziecku niezbędny komfort i spokojny sen w nocy, oraz w sypialniach gdy jest zbyt jasno.

Dlaczego warto wybrać zasłony?

Zasłony są jedną z najstarszych ale też najchętniej wybieranych form dekoracji wnętrz. Tworzą w pomieszczeniu, w którym je powiesimy niepowtarzalny i romantyczny klimat, a także wraz z firanami stanowią bajeczny duet. Na rynku obecnie znajdziemy bardzo wiele przeróżnych zasłon, które każdego z nas potrafią przyprawić o zawroty głowy. Dla osób ceniących sobie komfort i luksus gorąco polecam zasłony, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów, jakimi są tkaniny na zasłony. Tego typu tkaniny podniosą standard Twojego wnętrza, oraz dodadzą mieszkaniu uroku. Tkaniny na zasłony, znajdą swoje zastosowanie na tkaninach powieszonych w salonie, gdzie przewija się najwięcej domowników, gdzie kumulują się emocje powstałe ze wspólnych rodzinnych chwil oraz w którym najczęściej organizowane są różnego rodzaju przyjęcia rodzinne oraz imprezy. Zasłony wykonane z pasją i lśniące perfekcjonizmem na pewno nie umkną uwadze domowników i będę cieszyć oko gości.

Krótka historia zasłon

Historia ewolucji zasłon nie jest długa. Pierwotnie zasłony nie były wcale znane jako element aranżacji wnętrz czy też, rzecz dekoracyjna. W dawnych czasach zasłony były używane w celu ochrony prywatności i przestrzeni osobistej. Najczęściej wieszano je tak by pełniły rolę kurtyny. Często również wieszano tkaniny na zasłony koło drzwi i przy łożu by ochronić się przed insektami i przeciągami. Bogatsza szlachta nie żałowała wówczas pieniędzy na tkaniny, między innymi dlatego, że można było je przenosić do innych posiadłości, najpierw stanowiły przedłużenie baldachimów nad łóżkiem, a z czasem zaczęto tam wieszać coraz bardziej wyszukane tkaniny.

Dopiero w szesnastym wieku zaczęto wieszać zasłony na oknach, początkowo były to pojedyncze kawałki materiału wieszane na żelaznym pręcie i przytrzymywane wiązaniami i pierścieniami.
Na początku siedemnastego wieku, kwestia zasłon zaczęła się powoli rozwijać w dobrym kierunku. Zdecydowanie wzrosła świadomość szlachty odnośnie tkanin na zasłony, i zaowocowało to pierwszymi próbami dekoracji okien. Choć dalej nie było to robione w celach dekoracyjnych a jako ochrona przed słońcem.
Po raz pierwszy zasłony zyskały ogromną popularność w latach 70, wtedy też zaczęto dekorować okna wielkimi, potężnymi, mosiężnymi karniszami, lambrekinami oraz zasłonami.
Style, które występowały w dawnych epokach nadal mają duży wpływ na dekoracje występujące w dzisiejszych czasach. Dzisiaj stanowią one wielkie źródło inspiracji dla twórców i projektantów zasłon. Jak już wspominałam wcześniej, na rynku znajdziecie multum możliwości, wzorów, szeroki wybór tkanin w którym bardzo łatwo się pogubić, dlatego nie zapominajmy by przy wyborze tkaniny za zasłony kierować się zarówno względami estetycznymi jak i użytecznością oraz kwestiami praktycznymi.

Gdzie udać się w celu zakupu tkaniny na zasłony?

Jeżeli stoicie właśnie przed wyborem tkaniny na zasłony, a to nie jest wcale taki prosty wybór i wymaga sporej ilości przemyśleń, by był właściwy to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do salonu zajmującego się artykułami wnętrzarskimi, i aranżacją wnętrz. Salon Decorit w Białymstoku oferuje nowoczesne zasłony, szyte z wysokiej jakości tkanin, które z powodzeniem mogą być stosowane we wnętrzach zarówno mieszkalnych jak i tych komercyjnych. W sklepie znajdą Państwo niezwykłe bogactwo wzorów, obok których nikt nie przejdzie obojętnie, oraz szeroką gamę kolorów, które zachwycają. Takie zróżnicowanie sprawia, że zasłony mogą być stosowane w salonie, kuchni, sypialni oraz pokoju dziecięcym. Pracownicy, dla których praca jest również pasją na pewno doskonale pomogą w doborze tkaniny na zasłony, doradzą, oraz znajdą wspólnie z Wami idealne rozwiązania dla Waszego mieszkania.

Wybór zasłony do mieszkania, jest idealnym wyborem. Gwarantuje poczucie intymności, tak cenione w dzisiejszych czasach, spokojny sen pełen słodkich snów obfitujący w lepsze samopoczucie następnego dnia, oraz przepiękny wystrój mieszkania, który zachwyci każdego.

Aleksandra Szakoa