side-area-logo

Jak wybrać odpowiednią tapetę?

Jak wybrać odpowiednią tapetę?

Wielu z nas pamięta czasy, kiedy tapety królowały głównie na salonach naszych babć lub starszych ciotek. Kojarzyły się z czymś niemodnym, wręcz kiczowatym, a każda młoda osoba wzdrygała się na samą myśl o wyklejeniu tapetą swojego mieszkania. Dziś tapety białystok przechodzą prawdziwe odrodzenie, a ich producenci oferują szeroki wachlarz ich wzorów i rodzajów. Możemy więc czuć się zdezorientowani w tym, jak wybrać odpowiednią tapetę?

Kluczowe kwestie

Przede wszystkim warto się zastanowić, gdzie nasza tapeta będzie wyłożona. Czy będzie to miejsce publiczne? Czy miejsce pracy? Czy może raczej nasz salon, w którym będzie wystawiona na kontakt z dziećmi lub naszymi zwierzętami? Aby mogła ona sprostać większym wymaganiom, jakie jej stawiamy, warto zdecydować się na zakup dobrze wykonanych tapet winylowych. Dostępny na polskim rynku, włoski producent tapet winylowych Sirpi, oferuje produkty o dużej wytrzymałości na ścieralność i ewentualne zmywanie.

W innych przypadkach możemy przebierać wśród okładzin ściennych, zależnie od naszego gustu i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Należy zdecydowanie pamiętać o tym, aby decydować się na bardzo dobrze wykonane tapety białystok i zwracać szczególną uwagę na, używane przy ich produkcji, materiały.

Ogromną pomocą w dziedzinie oceny kosztów renowacji, są firmy, które na podstawie podanych przez klienta wymiarów powierzchni oraz wybranego wzoru, obliczają koszt tapety i jej zapotrzebowanie. Skorzystanie z takiej usługi, usprawni planowany przez nas remont.

Oczekiwany efekt

Dzięki współczesnym tapetom możemy całkowicie odmienić wygląd naszego mieszkania i nadać mu nowy wyraz lub delikatnie zaakcentować określony styl. Pomogą nam one również w rozjaśnieniu wnętrza, a nawet w optycznym powiększeniu pokoju. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wyjątkową metamorfozę, należałoby sięgnąć po tapety białystok z odważnymi wzorami i strukturami zapewniającymi wyjątkowy połysk i głębię. Chcąc nadać charakteru swojemu wnętrzu, wielu decyduje się na unikalne wzory, np. z motywami zwierzęcymi, florystycznymi czy geometrycznymi.

Wśród najmodniejszych modelów tapet, dostępne są również bardziej delikatne, ale nadal wyraziste wersje, jak np. tapety białystok w stylu Nowojorskim czy Hamptons. Tworzą one delikatny i elegancki nastrój, zachowując przy tym swój szczególny efekt. W katalogach możemy również natknąć się na tapety wykonane ze specjalnych materiałów, na wysokim poziomie, tj. kryształy Swarovskiego, haft czy posypka kwarcowa.

Odzwierciedlenie swojej osobowości

Wybór odpowiedniej tapety białystok, szczególnie do miejsca, w którym będziemy spędzać dużą ilość czasu, może okazać się kluczowy. Musi zdecydowanie współgrać z naszymi upodobaniami kolorystycznymi, estetycznymi i z naszym charakterem. Szeroki wachlarz wyboru daje nam wspaniałą okazję do tego, aby pokazać nasz oryginalny gust lub zamiłowanie do nieprzemijającej klasyki.

Kreatywność i nieszablonową estetykę wyrażą nietypowe wzory, takie jak tapety białystok oferowane przez Cole&Son. Niekonwencjonalne motywy zwierzęce czy geometryczne podkreślą nasz niepospolity smak czy poczucie humoru. Decydując się na odważny fason, zwiększamy szanse na to, że nasze wnętrze będzie się dostrzegalnie wyróżniać, a nasze ściany same w sobie mogą stanowić główną dekorację.

Zamiłowanie do pięknych i tradycyjnych pomieszczeń uwidocznimy, stawiając na ponadczasowe kolekcje. Szeroki wybór tapety białystok, które prezentują takie wartości, oferuje, np. producent tapet Thibaut. Wybór tego stylu uwypukli walory posiadanych przez nas mebli i to one będą grać pierwsze skrzypce w naszym wnętrzu.

Wraz z pojawieniem się na rynku tak wielu znakomitych producentów, którzy oferują naprawdę dobre produkty, wybór tapety białystok może stać się oczywistym krokiem. Postawienie na zaakcentowaną ścianę, optyczne powiększenie pomieszczenia lub odnowienie całego pokoju, okazuje się w ostatnim czasie najmodniejszym posunięciem. Możemy tym samym pójść śladem światowej klasy projektantów, którzy zdecydowanie stawiają na używanie tapet w swoich wybitnych projektach.

Adrian Abramowicz